opony letnie - co myślicie

Zwiń
X
 
  • Filtr
  • Czas
  • Pokaż
Wyczyść wszystko
new posts
  • zepter00
    RS
    • 2008
    • 2304

    To jakieś wynalazki. Przejrzeć najbardziej aktualny test opon w danym rozmiarze i będziesz wiedział co kupić. Oszczędzając zbytnio - dwa razy stracisz. :?
    Moja czeska kochanka :-D http://forum.octaviaclub.pl/viewtopic.php?t=37223 serwisowana przez DGW. ;-]

    "Superbaśka" zastępcza http://forum.octaviaclub.pl/viewtopi...perb+++tdi+awx

    Masz coś do mnie? Lepiej przeczytaj to ;-] http://tomianek.pinger.pl/m/839401

    Komentarz

    • Agamek12
      RS
      S_OCP Member
      • 2006
      • 9935
      • Ford

      Zamieszczone przez zepter00
      To jakieś wynalazki. Przejrzeć najbardziej aktualny test opon w danym rozmiarze i będziesz wiedział co kupić. Oszczędzając zbytnio - dwa razy stracisz. :?
      Według testów AŚ Hankooki to już nie "wynalazki"...: http://www.auto-swiat.pl/sites/www.a...011/wyniki.jpg
      Tylko jak sie ma wynik tego Kinerdźi Eko do Ventusa... :?:
      Adam... Używam:
      Rolka: e11FL 97KM/130Nm
      Passek: B6 175KM/366Nm

      Komentarz

      • Skfarek
        RS
        • 2010
        • 4795
        • Octavia I (1U2)
        • AXR 1.9 TDI PD 101 KM

        zepter00, Hankooki już dawno wykroczyły poza fazę wynalazków, pamiętam jak parę lat temu jak byłem na Warszawskim to połowa aut na ich oponach jeździła. W nie jednym teście Ventusy S1 Evo osiągały wyniki na poziomie Conti Sportów czy Dunlopów Sportmaxów. Inna sprawa że np. Ford na pierwszy montaż w Mondeo i Focusie dawał właśnie Ventusy prime.
        Moje MU: http://forum.octaviaclub.pl/viewtopi...=586830#586830
        6n leichtwagen: http://forum.octaviaclub.pl/viewtopi...=886072#886072
        Rozpórki, mocowania foteli: http://gorny-sport.pl/

        Komentarz

        • Sev
          L&K
          • 2007
          • 1295

          Jeździłem nóweczką Foką na tych Hankookach, MASAKRA! Kiepsko trzymały i dość głośne były.
          Częste boczne uślizgi tam gdzie O1 na potenzie szła jak burza. Lol jakiś :?
          6Y20VT codename FiA - v.1.5 - 213KM/339Nm
          Polecam NETCAR.PL - Opony i Felgi, VAGSerwis.pl

          Komentarz

          • Agamek12
            RS
            S_OCP Member
            • 2006
            • 9935
            • Ford

            Zamieszczone przez Sev
            Jeździłem nóweczką Foką na tych Hankookach, MASAKRA! Kiepsko trzymały i dość głośne były.
            Częste boczne uślizgi tam gdzie O1 na potenzie szła jak burza. Lol jakiś :?
            masz na myśli pokazaną przeze mnie aukcję?
            Adam... Używam:
            Rolka: e11FL 97KM/130Nm
            Passek: B6 175KM/366Nm

            Komentarz

            • zepter00
              RS
              • 2008
              • 2304

              Michelin, Pirelli, Continental, Dunlop, Bridgestone - to są marki.

              Hankok to wynalazki :twisted:



              Myślicie, że przez 1,5 roku dokonali skooookuuuuuu..... technologicznego?
              Moja czeska kochanka :-D http://forum.octaviaclub.pl/viewtopic.php?t=37223 serwisowana przez DGW. ;-]

              "Superbaśka" zastępcza http://forum.octaviaclub.pl/viewtopi...perb+++tdi+awx

              Masz coś do mnie? Lepiej przeczytaj to ;-] http://tomianek.pinger.pl/m/839401

              Komentarz

              • syjoo
                Classic
                • 2010
                • 10

                Witam a co myślicie o tej oponie

                Fulda SportControl 225/45 R17 94 Y 427zł
                Opony Fulda SportControl w Oponeo to darmowa wysyłka w 24h i gwarancja niskich cen. Sprawdź opinie o Fulda SportControl i dokonaj zakupu!



                Continental ContiSportContact 5 225/45 R17 91 W FR

                Czy jest sens kupować drogą oponę na takim niskim profilu za 555zł czy kupić tańsza bo i tak mamy dziurawe drogi i jedna dziura przy 90km/h i tak będzie trzeba kupić nowa oponę i prostować felgę

                poradźcie jaką oponę nie przekraczam 160km ale lepiej chyba kupić bardziej wytrzymałą na nasze drogi

                Komentarz

                • Karql
                  L&K
                  • 2010
                  • 1124

                  syjoo, 225/45 to wcale nie jest niski profil musiałbyś się dobrze postarać, żeby taką gumę uszkodzić

                  Rozmawiałem dzisiaj z człowiekiem, który naprawdę ma pojęcie o sporcie motorowym i bardzo zachwalał i polecał mi Bridgestone Protenza RE050A. Do tego sporo dobrych opinii o niej czytałem

                  Miałem sobie kupić Goodyeary F1, ale zmieniłem zdanie i na 95% wezmę właśnie te gumy.

                  Masz je w cenie fuldy, a na pewno będziesz zadowolony
                  Było: 117,5KM / 238,9 Nm
                  Jest: 144 KM / 301,4 Nm by CompSport

                  -> MOJA SKODA <-

                  Komentarz

                  • Mihau
                    RS
                    • 2009
                    • 7460
                    • CHHA 2.0 TSI RS 230 KM

                    Czy jest taka możliwość, żeby opony zrobiły się cichsze od wyższej temperatury? Bo tak wczoraj jechałem i kurde jakoś się cicho zrobiło. Albo to po wymianie oleju albo Potenzy RE050 przy 30 C zrobiły się ciche?
                    O2FL 1.8 TSI powered by DYNOSOFT

                    Komentarz

                    • Nexus6
                      RS
                      S_OCP Member
                      • 2004
                      • 4847
                      • Volkswagen

                      Mihau, gumy Bridgestone'a po rozgrzaniu robią się cichsze
                      With age comes wisdom, but sometimes age comes alone

                      Komentarz

                      • Mihau
                        RS
                        • 2009
                        • 7460
                        • CHHA 2.0 TSI RS 230 KM

                        Nexus6, no i wszystko jasne k
                        O2FL 1.8 TSI powered by DYNOSOFT

                        Komentarz

                        • apple
                          Classic
                          • 2008
                          • 10
                          • Octavia II combi (1Z5)
                          • BSE 1.6 MPI 102 KM

                          Witam
                          Miesiąc temu odebrałem O2 FL z alu 16" i oponami Conti Premium Contact 2 205/55/16H
                          i generalnie wszystko jest ok ale....
                          Hałas jest ogromny tak jakby jechać po frezowanym asfalcie TRAGEDIA !!!
                          Zamawiając auto jeździłem testowo identyczną O2 tyle że na 195/65/15 i było cicho.
                          Myślałem że może być już tylko lepiej ale nic bardziej błędnego.
                          Jadąc autem nie myślę o niczym więcej tylko..Hałas hałaś itd.
                          Kobieta pyta mnie dlaczego jest tak głośno może samochód jest uszkodzony
                          Takie opony nie powinny być produkowane.

                          Dodam że aktualny przebieg auta i opon to 2000 km.

                          Wybrałem Conti bo w aucie żony O1 są oponki tej firmy Conti Prem Contact 195/65/15H
                          rewelacja cicho i komfortowo tz. normalnie w wersji dla słyszących!

                          Proszę napiszcie czy są jakieś ciche opony w rozmiarze 205/55/16
                          wszystko jedno jak na wodzie jak w zakrętach itp. ma być cicho
                          mogę się pogodzić ze ślizganiem wtedy będę jechał wolniej

                          ...bo jeżeli cichych nie ma to zaczynam szukać alu 15"
                          O1 1,4 16V > O2 FL 1,6 LPG

                          Komentarz

                          • mirek_p11
                            RS
                            • 2010
                            • 6630
                            • Volkswagen
                            • CZDA 1.4 TSI 150 KM

                            apple kup sobie oponki yokohama AVS dB V550 a będziesz zadowolony


                            Seat Leon ST FR by mirek_p11

                            Fotki
                            Octavia II FL 1.8 TSI by mirek_p11
                            Fotki

                            Komentarz

                            • miguello
                              RS
                              • 2008
                              • 1849

                              apple, sprawdź sobie może zawieszenie i same opony, zanim kupisz nowe... i polecałbym tu NIE aso

                              Miałem chyba 3 lub 4 komplety continentalów sportów i jeden premium i nigdy specjalnie nie hałasowały więc albo jesteś przeczulony albo coś Ci nie bagla w połączeniu opona-asfalt :wink:

                              Komentarz

                              • AdamB
                                RS
                                S_OCP Member
                                • 2007
                                • 8028
                                • Octavia IV (NX3)
                                • DKZA 2.0 TSI 190 KM

                                Zamieszczone przez apple
                                Takie opony nie powinny być produkowane.
                                Właśnie czwarty sezon (około 60kkm tylko na nich) mam te opony w tym samym rozmiarze tylko indeks H, w zasadzie już się kończą i mocno mnie zaskoczyła twoja opinia. Tak jest z nich zadowolony że na wiosnę kupię je ponownie chyba.
                                Octavia IV 2.0 TSI DSG 4x4 STYLE - DYNAMIC

                                Komentarz

                                • Skfarek
                                  RS
                                  • 2010
                                  • 4795
                                  • Octavia I (1U2)
                                  • AXR 1.9 TDI PD 101 KM

                                  apple, jak poprzednicy piszą coś nie tak z konkretnymi egzemplarzami, miałem u siebie Conti Premium Contacty 1 i Conti Sport Contacty 1 nie mogę powiedzieć złego słowa o głośności. Wieloma autami z CPC2 jeździłem i też nie było takich problemów.
                                  Moje MU: http://forum.octaviaclub.pl/viewtopi...=586830#586830
                                  6n leichtwagen: http://forum.octaviaclub.pl/viewtopi...=886072#886072
                                  Rozpórki, mocowania foteli: http://gorny-sport.pl/

                                  Komentarz

                                  • kabanos
                                    RS
                                    • 2011
                                    • 4544
                                    • Octavia I combi (1U5)
                                    • ASV 1.9 TDI VP 110 KM

                                    W Octavii mam BFGoodrich G-Grip. Nie jest najgorzej. Trzyma się w miarę na mokrym, w zakrętach trochę przeszkadza rozmiar 195/65 R15 -auto ma tendencję do uciekania. No ale cóż. Auto zakupiłem już z takowymi oponkami i szkoda wydać kasę na felunek i opony 16". W służbowej Astrze II mam Uniroyale RainExperty i uważam, że jest to rewelacyjna opona. Nigdy mnie jeszcze nie zawiodła, nawet w najgorszym deszczu.

                                    >>>moja srebrna kombi strzała<<<

                                    Komentarz

                                    • Uki82
                                      Classic
                                      • 2011
                                      • 1

                                      Witam,
                                      Musze wymienic przednie opony, w tej chwili mam 205/60/R15. Pytanie do Was czy moge przod wymienic na 195/65/ R15 a tyl zostawic 205/60/R15?
                                      I co myslicie o Kleberach Dynaxer HP3,

                                      Komentarz

                                      • cysterniarz
                                        RS
                                        • 2008
                                        • 1887
                                        • Octavia II combi (1Z5)
                                        • CFHC 2.0 TDI CR 140 KM

                                        Zamieszczone przez Uki82
                                        Witam,
                                        Musze wymienic przednie opony, w tej chwili mam 205/60/R15. Pytanie do Was czy moge przod wymienic na 195/65/ R15 a tyl zostawic 205/60/R15?
                                        I co myslicie o Kleberach Dynaxer HP3,
                                        Jestem zwolennikiem wymiany wszystkich 4 ale skoro musisz 2 to byleby były na ośce takie same. Pamietaj że nowe zakłada się na tył bo może się zdarzyć że tył cię wyprzedzi.
                                        Rozmiary ok. Mam HP2 - chwalę sobie, hp3 jeżeli tak samo dobre to polecam.

                                        Komentarz

                                        • tryton
                                          Elegance
                                          • 2008
                                          • 935

                                          Jeżdzi ktoś może na GOODYEAR EFFICIENTGRIP . Co sądzicie na temat tych opon

                                          Komentarz

                                          • locaj85
                                            Rider
                                            • 2009
                                            • 482

                                            Zamieszczone przez cysterniarz
                                            Zamieszczone przez Uki82
                                            Witam,
                                            Musze wymienic przednie opony, w tej chwili mam 205/60/R15. Pytanie do Was czy moge przod wymienic na 195/65/ R15 a tyl zostawic 205/60/R15?
                                            I co myslicie o Kleberach Dynaxer HP3,
                                            Jestem zwolennikiem wymiany wszystkich 4 ale skoro musisz 2 to byleby były na ośce takie same. Pamietaj że nowe zakłada się na tył bo może się zdarzyć że tył cię wyprzedzi.
                                            Rozmiary ok. Mam HP2 - chwalę sobie, hp3 jeżeli tak samo dobre to polecam.
                                            pozwolę sobie nie zgodzić się z tą teorią.
                                            Owszem szkoły bezpiecznej jazdy i fachowcy tak twierdzą ale w odniesieniu do mas pokonujących powiedzmy ok 15 k km rocznie... Ja myślę, że sprawa zależy przede wszystkim od umiejętności kierowcy.

                                            Hipotetycznie, wyobraź sobie, że masz lepsze gumy z tyłu, a z przodu bieżnik jest w końcowej fazie życia.
                                            Wchodzisz w zakręt ze zbyt dużą prędkością i wynosi Ci przód, lądujesz na drugim pasie... , IMHO uważam, że jest to dużo groźniejsza sytuacja od delikatnego uślizgu tyłu, gdzie po założeniu delikatnej kontry z dużo większą łatwością zapanujesz nad autem niż w przypadku podsterowności. Podkreślam, że to moje zdanie, z tym, że ja przejeżdżam rocznie ok 70-80 k km.

                                            [ Dodano: Pią 29 Lip, 11 21:14 ]
                                            Mam pytanie do użytkowników MICHELIN PILOT SPORT 3.

                                            Uważam, że zużycie bieżnika jest na dosyć wysokim poziomie.
                                            Przejechałem na nich zaledwie 20 k km i z niepokojem oceniam szansę przejechania na nich dwóch sezonów...
                                            Oczywiście guma jest rewelacyjna co nieraz zachęca do jazdy na granicy przyczepności, a wiadomo, że to się znacznie przyczynia do zużycia.

                                            Interesuje mnie opinia innych użytkowników tych gum dot. ich zużycia.

                                            Komentarz

                                            • sew1981
                                              RS
                                              S_OCP MemberModeratorr
                                              • 2009
                                              • 10917
                                              • Fiat

                                              no i stało się...na słowacji blachowkrętak...i chwilę jazdy na małym kapciu i bok opony rozwalony - profil 45. Miałem na tyle Conti Sport 2, może jeszcze jeden sezon by przeżyły. Bardzo dobre gumy, miękkie, ale super trzymanie w każdych warunkach, tylko ta cena. I miałem dylemat, co zrobić, po polskiej stronie w wulkanizacji nie mieli fajnej oponki ,a na zapasie się bałem. I dałem się namówić za dobrą cenę na montaż takiego czegoś na tyle w wulkanizacji, bo to tylna poszła, na przód bym tego nie dał:

                                              wrażenia po jezdzie nad morze z zakopca. Dodam , że mam na przodzie od zeszłego sezonu barumy bravurisy 2, bardzo dobre opony za tę cenę, naprawdę, nie tak miękkie jak conti, ale rewelacyjnie sobie radzą. Te tylne chinolki, hmmm. Narazie mam pozytywne wrażenie, na prostym i w szybkich łukach ok, ale na płaskim. Nie miałem jeszcze możliwości pałowania w deszczu ostrego. Różnice wyczułem na Zakopiance, szybko pokonując dwupasmówką drogę w kierunku Krakowa, Conti lepiej się trzymały, to pewnie winna twardości gumy. Dodam tylko żem jechał ostro, czuć kiedy wymiękają, są do przewidzenia w ostrych warunkach. na płaskim było lepiej dużo. opony mam 225/45 zr 17 94W. Zobaczymy ile przeżyją i jak na mokrym.

                                              Komentarz

                                              • piramida
                                                RS
                                                • 2009
                                                • 12222
                                                • Superb III (3V3)

                                                panowie szukam zajebstej sportowej gumy letniej na suchą nawierzchnię i na mokrą, co możecie polecić, profil 225/40/18 lub 225/45/17
                                                superb combi 2.0TSI 4x4 DSG L&K 393PS/509Nm stage 2 by CS
                                                http://forum.octaviaclub.pl/viewtopi...er=asc&start=0

                                                poprzednio octa 2.0tdi 260PS/500Nm http://forum.octaviaclub.pl/viewtopi...=38983&start=0

                                                Komentarz

                                                • Nexus6
                                                  RS
                                                  S_OCP Member
                                                  • 2004
                                                  • 4847
                                                  • Volkswagen

                                                  piramida, Bridgestone Potenza S001 i żadna inna :diabelski_usmiech
                                                  With age comes wisdom, but sometimes age comes alone

                                                  Komentarz

                                                  • piramida
                                                    RS
                                                    • 2009
                                                    • 12222
                                                    • Superb III (3V3)

                                                    Zamieszczone przez Nexus6
                                                    piramida, Bridgestone Potenza S001 i żadna inna :diabelski_usmiech
                                                    to samo mi napisał misiek z wawy
                                                    superb combi 2.0TSI 4x4 DSG L&K 393PS/509Nm stage 2 by CS
                                                    http://forum.octaviaclub.pl/viewtopi...er=asc&start=0

                                                    poprzednio octa 2.0tdi 260PS/500Nm http://forum.octaviaclub.pl/viewtopi...=38983&start=0

                                                    Komentarz

                                                    Pracuję...